Lego „Jednoduché mechanizmy“ a „Prvý robot WeDo“. Lekcia o stavbe Lego "Jednoduché mechanizmy. Prevod ozubených kolies" Montážne schémy z jednoduchých mechanizmov Lego
Rozpočet obce vzdelávacia inštitúcia
dodatočné vzdelanie deti
"Stred detská kreativita»
Jednoduché mechanizmy. Výbava.
Prácu dokončila: Bulimova Elena Anatolyevna
MBOU DOD "Centrum detskej kreativity" Trekhgorny
Učiteľ doplnkového vzdelávania
Téma: Jednoduché mechanizmy. Výbava.
Typ lekcie: lekcia štúdia a počiatočného upevňovania nového materiálu.
Typ lekcie: kombinované
Cieľ: štúdium ozubeného prevodu, návrh jednoduchého mechanizmu „prevodovka pohybu“ a jeho využitie pri konštrukcii.
Úlohy:
Rozvíjať schopnosť analyzovať, uvažovať a experimentovať.
Podporovať rozvoj dizajnérskych zručností, rozvoj priestorového a logického myslenia, dobré motorové zručnosti ruky
Ovplyvňovať rozvoj komunikačných schopností u žiakov.
Pestovať usilovnosť a presnosť pri práci s použitím stavebného náradiaLego.
Plánované výsledky:
rozvíjať kognitívne schopnosti a zručnosti študentov;
ovládať pojmy: prevod, prevod, prevod, prevodový pomer;
zostaviť a otestovať model;
zručnosti, charakterizujúce dosiahnutie tohto výsledku:
formovanie praktických zručností pri navrhovaní modelov pomocou ozubených kolies;
príprava a predvádzanie modelu;
schopnosť identifikovať cestu riešenia v závislosti od aktuálnej úlohy;
Vyučovacie metódy: výkladovo-ilustračné, názorné, čiastočne rešeršné, výskumné
Formy organizácie výcviku : čelný, skupinový.
Vybavenie: konštruktérLegoMindstormsNXT– 5 ks, počítače so softvéromNXT- G- 5 položiek.
Čas lekcie: 75 minút
Priebeh lekcie:
Organizačná časť
Snímka 2
Pozrite sa pozorne na obrazovku
Hlavná časť (deti majú pred sebou súpravyLego)
Povedzte mi, prosím, máme takúto časť v našich súboroch? Nájdite to a ukážte mi to. Aký tvar má táto časť? (Okrúhly)
V skutočnosti sa táto časť nazýva koleso. Ale nie je to jednoduché, ako sa toto koleso líši od bežného kolesa? (klinčeky). Preto budeme toto koleso nazývať „ozubené koleso“ alebo druhé meno je ozubené koleso.
Tento zubáč má priateľov, ktorí sú ako on. Pozrite sa do krabice a nájdite tam ďalšie prevody.
Ukáž mi ich.
Toto sú prevody, ktoré máme. V čom sa líšia?Majú rôzny počet zubov. Existujú priame zuby v tvare koruny, nazývajú sa: čelné ozubené kolesá a korunové kolesá.
Chlapi, viete, ako sa navzájom vítajú ozubené kolesá? Ako sa ľudia pozdravia, keď sa stretnú? (možnosti zoznamu)
A ozubené kolesá nemajú ramená, ale zuby. A ak sú ozubené kolesá vedľa seba, takže sa ich zuby dotýkajú, znamená to, že pozdravujú. Zuby kolesa zabraňujú skĺznutiu.
Všetky prevody musia do seba spoľahlivo zapadať, aby prevodovka (pár ozubených kolies) fungovala efektívne. Ak sa jedno z ozubených kolies začne pohybovať v ozubenom prevode, potom sa začne pohybovať aj druhé a čím rýchlejšie sa pohybuje, tým rýchlejšie sa pohybuje druhé ozubené koleso. Sú to také priateľské malé detaily.
Hnacie ústrojenstvo - je to koleso, ktoré otáča vonkajšia sila, v tomto prípade vaša ruka. Akýkoľvek prevod, ktorý je otočený iným prevodom, sa nazývapoháňané koleso.zmeniť smer otáčania
Jedno otočenie rukoväte otočí ukazovateľ polohy o jednu otáčku (sivá os). Rýchlosť otáčania hnacieho a hnaného ozubeného kolesa je rovnaká, pretože majú rovnaký počet zubov (40): pomer je 1:1.
Hnacie a hnané kolesá sa otáčajú v opačných smeroch.
Malé koliesko jemedziľahlý prevod. Nemení rýchlosť otáčania veľkého kolesa, mení iba smer jeho otáčania.Jedným otočením rukoväte sa sivá os otočí o jednu otáčku. Rýchlosť otáčania hnacieho a hnaného kolesa je rovnaká, pretože majú rovnaký počet zubov. Prevodový pomer je 1:1.
Hnacie a hnané kolesá sa otáčajú rovnakým smerom. Stredné koleso sa otáča v opačnom smere.
Prevodovka je:Zvyšovanie
Smerom nadol
Kónický
90 stupňový prevod
Pomocou ozubených kolies môžete zvýšiť alebo znížiť rýchlosť otáčania
Otočte páčku o jednu celú otáčku a spočítajte, koľkokrát sa otočí ukazovateľ polohy.
Jedným otočením kľuky (veľké hnacie koleso) sa menšie koleso otočí päťkrát. To znamená, že prevodový pomer v tomto mechanizme je 1:5. Toto je prevodový stupeň. So zvyšovaním prevodového pomeru sa rýchlosť otáčania hnaného kolesa zvyšuje, ale sila, ktorú vytvára, teda schopnosť niečo otočiť, klesá.
Zníženie rýchlosti otáčania (redukčný prevod)
Ak otočíte kľukou (malým hnacím kolesom) päťkrát, veľké hnané koleso sa otočí raz. To znamená, že prevodový pomer v tomto mechanizme je 5:1. Toto je redukčný prevod. So znižovaním prevodového pomeru sa rýchlosť otáčania hnaného kolesa znižuje, ale zvyšuje sa sila, ktorú vytvára, teda schopnosť niečo otočiť.
Pomocou ozubených kolies môžete zmeniť lietadlo rotačný pohyb
Dve zaberané kužeľové kolesá prenášajú upravenú rýchlosť a silu pod uhlom 90 stupňov.
Otočenie pod uhlom 90.8-zubový pohon s čelným ozubeným kolesom poháňa 24-zubové korunové koleso.
Spočítajte, koľkokrát musíte otočiť rukoväťou, aby sa ukazovateľ polohy raz otočil.
Ak otočíte kľukou trikrát (malé hnacie koleso), ozubené koleso sa otočí raz. Prevodový pomer tohto mechanizmu je 3:1.
Rovina rotačného pohybu sa mení o uhol 90 stupňov. Ozubené koleso môže meniť rovinu otáčania, pretože má špeciálne zakrivené zuby, ktoré umožňujú zapojenie pod uhlom k hnaciemu kolesu.
Takže pomocou systému ozubených kolies (prevodov) môžete dosiahnuť zmenu rýchlosti, smeru alebo sily. Ale tu je postupvýhod , takženedostatky . Nemôžete napríklad dosiahnuť súčasne zvýšenie sily a zvýšenie rýchlosti.
Upevnenie nových poznatkov v praxi
Pomocou ozubených kolies si môžete vyrobiť úžasnú hračku, ktorá sa otáča vďaka prevodu, nazývanú KARUSEL.
Minúta telesnej výchovy
Teraz sme pripravení pracovať. Začnime navrhovať.
Stavba kolotoča
Máte radi kolotoče?
Čo sa ti na nich najviac páči?
Aký jednoduchý mechanizmus podľa vás roztáča kolotoč?
Aké diely potrebujeme na zostavenie kolotoča?
Postavme si kolotoč!
Zostavte model kolotoča A6 a dajte ho otáčať (žiaci spolu s učiteľom zostavujú model kolotoča).(Tento model používa dva prevody: 8-zubové čelné koleso a 24-zubové korunové koleso)
Snímka 17
Zostavte model kolotoča A7 a dajte ho otáčať (žiaci spolu s učiteľom zostavujú model kolotoča).
Identifikujte typ ozubených kolies a spočítajte počet zubov na každom z nich.
(Tento model používa štyri ozubené kolesá: dve malé čelné ozubené kolesá s 8 zubami, korunové koleso s 24 zubami a veľké čelné ozubené koleso so 40 zubami)
Porovnajte modely kolotočov A6 a A7.
Vysvetlite, ako sa modely líšia?
Čo myslíte, ktorý kolotoč sa roztočí rýchlejšie? prečo?
Záver:
Model kolotoča A7 sa otáča rýchlejšie, pretože využíva konfiguráciu zvyšujúcu rýchlosť s 40-zubovým hnacím ozubeným kolesom a 24-zubovým hnaným ozubeným kolesom.
Praktická práca. Zostavenie modelu Carousel.
Pred začatím montáže spolu s učiteľom určte typ ozubených kolies.
(Tento model používa štyri prevody: dva 24-zubové korunové prevody, jeden malý 8-zubový prevod, jeden 12-zubový čelný prevod).
Reflexia
S akým detailom sme sa dnes stretli?
Ako prinútiť jeden prevod otáčať druhý?
Kedy sa bude kolotoč točiť rýchlejšie a kedy pomalšie?
Podarilo sa ti dnes v triede? Čo sa nepodarilo? Aké boli ťažkosti?
LITERATÚRA:
"Technológia a fyzika". Kniha pre učiteľov. Preklad do ruského jazyka. Ústav nových technológií. Strana 66
Súbor úloh pre súbor „Jednoduché mechanizmy“. Kniha pre učiteľov.Strana 11
Cvičenie na písanieJednoduchéStroje. Hlavné cvičenie: kolotoč.LegoVzdelávanie. Strana 2
Prstová hra „Žaba má dom v jazierku“.tur- doména. okis. ru/ súbor/ tur- doména/ igraizo. doc
Pozadie pre prezentáciu “volny-12”
Emotikony. ttps://yandex.ru/images/search?img_url=...56
Stavebnica LEGO 9689 je prieskumná súprava pre najmenších, ktorá deťom predstaví jednoduché mechanizmy, ktoré sa vyskytujú v každodennom živote. Náročnosť je určená na 5-9 rokov, preto riešenie zaujme žiakov základných škôl a žiakov materských škôl. Súprava je umiestnená ako náučná, no zároveň sa dá použiť aj na domáce použitie. S pomocou LEGO 9689 budú deti: zostavovať svoje prvé mechanizmy; zaujímavou hravou formou sa zoznámia s prácou kladiek, zotrvačníkov, pák, ozubených kolies, náprav; naučiť sa navrhovať a stavať modely podľa výkresu; bude vykonávať malé experimenty
S čím musíte pracovať?
LEGO Simple Machines 9689 obsahuje viac ako 200 komponentov:
- Plastové figúrky mužov;
- Stavebné bloky(dosky, tehly atď.);
- Nápravy, remenice, kolesá, prevody;
- Čepele, krídla, váhy;
- Farebné výkresy na zostavenie modelov.
Aby sa zabezpečilo, že sa časti nepomiešajú alebo sa nestratí a práca počas hodiny bude organizovaná, je súčasťou súpravy špeciálny podnos na triedenie. Sada tiež súčasťou učebných materiálov pre učiteľov, ktoré je potrebné zakúpiť samostatne.
LEGO 9689 Učiteľská kniha obsahuje:
- Teoretická časť, ktorá vysvetľuje základné inžinierske pojmy a fyzikálne javy.
- Vizuálne pomôcky na vyučovanie v triede - schémy a fotografie.
- Pracovné listy a odporúčania pre učiteľov.
Celkovo budú musieť chalani postaviť 16 štandardných a 4 základné modely. Štyri praktické úlohy pomôže upevniť nadobudnuté vedomosti.
Výhody vzdelávacej sady LEGO 9689
V takej nízky vek Motivovať deti k štúdiu teórie v technických odboroch nie je také jednoduché. Ale so súpravou jednoduchého mechanizmu 9689 od LEGO Education, ktorá je hrateľná učebná pomôcka, oveľa zaujímavejšie sú hodiny matematiky, fyziky a techniky. Spoluprácou s konštruktérom dieťa nielen získava nové vedomosti, ale rozvíja aj dôležité zručnosti:
- Logické myslenie
- Komunikácia v tíme
- Analýza a prognózovanie
- Kreatívne samostatná práca
- Hľadanie neštandardných riešení
Ako ukazuje prax, metodika LEGO Education - učenie hrou - dáva vynikajúce výsledky. Súpravu 9689 si môžete zakúpiť v našom internetovom obchode pre domáce aj školské použitie.
Stavebnica LEGO 9689 je prieskumná súprava pre najmenších, ktorá deťom predstaví jednoduché mechanizmy, ktoré sa vyskytujú v každodennom živote. Náročnosť je určená na 5-9 rokov, preto riešenie zaujme žiakov základných škôl a žiakov materských škôl. Súprava je umiestnená ako náučná, no zároveň sa dá použiť aj na domáce použitie.
S deťmi LEGO 9689:
- Zostavia svoje prvé mechanizmy
- Zaujímavou hravou formou sa zoznámia s prácou kladiek, zotrvačníkov, pák, prevodov, osí
- Naučte sa navrhovať a stavať modely podľa výkresu
- Vykonajte malé experimenty
S čím musíte pracovať?
LEGO Simple Machines 9689 obsahuje viac ako 200 komponentov:
- Plastové figúrky mužov;
- Stavebné bloky (dosky, tehly atď.);
- Nápravy, remenice, kolesá, prevody;
- Čepele, krídla, váhy;
- Farebné výkresy na zostavenie modelov.
Aby sa zabezpečilo, že sa časti nepomiešajú alebo sa nestratí a práca počas hodiny bude organizovaná, je súčasťou súpravy špeciálny podnos na triedenie. Súčasťou sady boli aj učebné materiály pre učiteľov, ktoré je potrebné zakúpiť samostatne.
LEGO 9689 Učiteľská kniha obsahuje:
- Teoretická časť, ktorá vysvetľuje základné inžinierske pojmy a fyzikálne javy.
- Vizuálne pomôcky na vyučovanie v triede - schémy a fotografie.
- Pracovné listy a odporúčania pre učiteľov.
Celkovo budú musieť chalani postaviť 16 štandardných a 4 základné modely. Štyri praktické úlohy vám pomôžu upevniť si vedomosti.
Výhody vzdelávacej sady LEGO 9689
V tak ranom veku deti nie sú tak ľahko motivované k štúdiu teórie v technických odboroch. Ale so súpravou 9689 jednoduchých mechanizmov od LEGO Education ako hravou učebnou pomôckou sú hodiny matematiky, fyziky a technológie oveľa zábavnejšie. Spoluprácou s konštruktérom dieťa nielen získava nové vedomosti, ale rozvíja aj dôležité zručnosti:
- Logické myslenie
- Komunikácia v tíme
- Analýza a prognózovanie
- Kreatívna samostatná práca
- Hľadanie neštandardných riešení
Ako ukazuje prax, metodika LEGO Education - učenie hrou - dáva vynikajúce výsledky. Súpravu 9689 si môžete zakúpiť v našom internetovom obchode pre domáce aj školské použitie.
Jekaterina Plotniková
Pedagogický projekt „LEGO stavba. Jednoduché mechanizmy“ pre staršie deti predškolskom veku
Vysvetľujúca poznámka
Dnešná spoločnosť potrebuje sociálne aktívnych, nezávislých a tvorivých ľudí schopných sebarozvoja. Inovatívne procesy vo vzdelávacom systéme si vyžadujú novú organizáciu systému ako celku.
Formovanie motivácie pre rozvoj a tréning predškolákov, ako aj kreatívne kognitívna aktivita, - to sú hlavné úlohy, pred ktorými dnes stojíme učiteľ v rámci federálnych štátnych vzdelávacích štandardov. Títo ťažké úlohy si v prvom rade vyžadujú vytvorenie špeciálnych podmienok na učenie. V tomto ohľade sa veľký význam pripisuje dizajnu.
Na realizáciu projektu používa sa konštruktor " Jednoduché mechanizmy“, pomocou ktorej sa deti môžu cítiť ako mladí vedci a inžinieri, čo im pomôže pochopiť princípy práce jednoduché mechanizmy s ktorými sa stretávame v každodennom živote. The projektu prispieť k vytvoreniu zábavnej, no zároveň motivujúcej atmosféry v skupine, ktorá im umožňuje rozvíjať zručnosti v kreatívnom prístupe k riešeniu problémov, spoločné generovanie nápadov a tímovú prácu. V triede predškolákov získať prvé skúsenosti s vedeckým prístupom k výskumu vrátane pozorovania, reflexie, predikcie a kritickej analýzy.
Projekt má technické zameranie. Pomôže dieťaťu čo najplnšie objaviť samého seba, vytvorí podmienky pre dynamiku tvorivého rastu a podporí zvedavú túžbu dieťaťa spoznávať svet vo všetkých jeho aspektoch. svetlé farby a prejavov. Kontinuita vzdelávacích oblastiach podporuje formovanie sebavedomia, úspechu a vysokej sebaúcty.
Jeden z typov konštruktívnej činnosti v MATERSKÁ ŠKOLA je vytvárať modely z Konštruktéri LEGO, ktoré poskytujú komplexnosť a všestrannosť stelesnenej myšlienky. Skúsenosti, ktoré dieťa získa počas stavby, sú nevyhnutné z hľadiska rozvoja zručností prieskumného správania. LEGO– konštrukcia prispieva k formovaniu schopnosti učiť sa, dosahovať výsledky, získavať nové poznatky o svete okolo nás, kladie prvé predpoklady vzdelávacie aktivity.
Relevantnosť
Práca na dátach projekt je relevantný, ktorý prezrádza pre svet techniky predškolákov. LEGO- dizajn viac ako iné činnosti pripravuje pôdu pre rozvoj technických schopností deti.
LEGO– konštrukcia spája prvky hry s experimentovaním, a preto aktivuje duševnú a rečovú aktivitu predškolákov, rozvíja dizajnérske schopnosti a technické myslenie, predstavivosť a komunikačné schopnosti, podporuje interpretáciu a sebavyjadrenie, rozširuje obzory, umožňuje pozdvihnúť vysoký stupeň rozvoj kognitívnej činnosti predškolákov, a to je jedna zo zložiek úspešnosti ich ďalšieho vzdelávania v škole.
Cieľ projektu– podporovať rozvoj deti predškolského veku schopnosti pre technickú tvorivosť, poskytnúť im možnosť tvorivej sebarealizácie prostredníctvom masteringu LEGO konštrukcia.
Úlohy projektu:
1. Rozvíjať deti schopnosť analyzovať prevádzkové podmienky budúceho dizajnu, stanoviť postupnosť jeho implementácie, prispieť k vytvoreniu rôznych pôvodných štruktúr na rovnakom základ: kompletná konštrukcia pomocou blokov rôznych konfigurácií, zabudovanie ďalších prvkov.
2. Vykonajte návrh podľa vlastných plánov, na základe technologickej mapy, schémy modelu.
3. Použite vytvorené štruktúry v modelových hrách a hrách na hranie rolí.
4. Formulár a deti stabilný záujem o konštruktívne aktivity, chuť experimentovať, vytvárať, zobrazovať.
5. Rozbaliť lexikón pri štúdiu zákl komponentov jednoduché mechanizmy.
6. Formulár a deti holistický pohľad na svet technológií
Zvláštnosti projektu
Projekt je zameraná na prácu s deťmi od 6 rokov a je určená na jednoročné štúdium.
Vyučovanie prebieha raz týždenne v trvaní 25 minút. Na realizáciu projektu Všetky deti, ktoré majú záujem, sú vítané.
Forma vedenia tried: individuálny, skupinový.
Štruktúra lekcie:
Prvá časť hodiny je cvičením na rozvoj logického myslenia (cieľom je rozvíjať prvky logického myslenia.
Druhou časťou je vytvorenie dizajnu (cieľom je rozvíjať schopnosti vizuálneho modelovania.
Treťou časťou je hra na budovy, výstava diel (cieľom je rozvíjať schopnosti správne prezentovať svoj model).
Očakávaný výsledok realizácie projektu:
Záujem bude samovýroba budov, schopnosť aplikovať získané poznatky v dizajn a montáž konštrukcií, kognitívna aktivita, predstavivosť, fantázia a tvorivá iniciatíva.
Budú sa formovať dizajnérske zručnosti a schopnosti, ako aj schopnosť analyzovať objekt a zvýrazniť ho. vlastnosti, hlavné časti, vytvárajú spojenie medzi ich účelom a štruktúrou.
Zlepšené komunikačné schopnosti deti pri práci vo dvojiciach, tím, rozdelenie zodpovednosti.
Predpoklady pre vzdelanie činnosti: schopnosť a chuť pracovať, vykonávať úlohy v súlade s pokynmi a stanoveným cieľom, dotiahnuť začatú prácu do konca, plánovať budúcu prácu.
Deti budú mať nápady:
O podrobnostiach LEGO-konštruktor a spôsoby ich spojenia;
Na stabilite modelov v závislosti od ich tvaru a rozloženia hmotnosti;
O odrodách jednoduché mechanizmy.
Spôsoby, ako skontrolovať, čo sa očakáva výsledky: pozorovanie počas procesu učenia.
Formuláre na zhrnutie výsledkov implementácie projektu: prieskum, výstava.
Etapy práce na projektu:
1. etapa – organizačná a prípravná
Aktivita deti:
Vytváranie záujmu o LEGO konštrukcia;
Hromadenie osobných skúseností;
Vstup do hernej situácie;
Formulovanie problému a cieľov spolu s učiteľ;
Objasnenie úloh projektu;
Navrhovanie spôsobov riešenia problému.
Aktivita učiteľ:
Vytváranie podmienok pre realizáciu projektu;
Komplexné štúdium psychológie pedagogický a vedecká a metodologická literatúra;
Diferenciácia potrieb učiteľ, deti a rodičov v rámci existujúceho problému;
Stanovenie konkrétnych cieľov, zámerov, spôsobov riešenia problému;
Tvorba poznámok k lekciám;
Definícia produktu projektu.
2. fáza – technologická
Aktivita deti:
Systematizácia poznatkov o konštrukčných dieloch « LEGO. Jednoduché mechanizmy» , spojenie, upevnenie budov, dizajnové prvky;
Ovládanie hier;
Vykonávanie kreatívnych úloh;
Výroba atribútov pre hranie rolí, didaktické, kreatívne.
Aktivita učiteľ:
Vypracovanie kalendárneho dlhodobého plánu realizácie projekt s deťmi;
Vývoj a testovanie poznámok GCD pomocou metód aktívneho učenia;
Tvorba technologických máp, máp budov;
Vytvorenie banky metodické príručky pre konštruktívne činnosti pomocou konštruktérov « LEGO» ;
Organizácia konštruktívnych činností deti koordinácia a kontrola;
Pomoc deťom v procese implementácie projektu;
3. fáza – zovšeobecňovanie
Aktivita deti:
Pomoc pri navrhovaní výstav tvorivých diel;
Pomoc pri navrhovaní fotoalbumu na základe výsledkov projektu;
Aktivita učiteľ:
Vytváranie zón « LEGO» dizajn;
Poznámky, prezentácie; technologické mapy, stavebné schémy, atribúty pre triedy;
Organizovanie výstav tvorivých diel;
Vytvorenie fotoalbumu na základe výsledkov projektu.
Vytvorené Lego stavby sa dajú využiť v divadelných hrách, ktoré sú veľmi obľúbené predškolákov: vytvárajú podmienky pre rozvoj reči, tvorivosti a priaznivo pôsobia na emocionálnu sféru.
Lego je možné použiť v didaktické hry a cvičenia 9napríklad hra "Úžasná taška", v ktorom deti rozvíja sa hmatové vnímanie a reč. Hra 2Pamätaj a opakuj“ je zameraná na nápravu pamäti a myslenia).
Integrácia vzdelávacích oblastí do projektu« LEGO konštrukcia. Jednoduché mechanizmy»
Vzdelávacia oblasť Formy práce
Sociálny a komunikačný rozvoj komunikatívny
komunikatívny rôzne druhy hry a cvičenia, predstavenia na danú tému projektu;
diskusie, rozhovory, didaktické hry;
Kognitívny rozvoj, kognitívne a výskumné obohatenie, upevňovanie kognitívneho materiálu, didaktické hry;
Rozvoj reči: rečové čítanie básní, hádanie hádaniek, čítanie a písanie príbehov, používanie rečových hier, rozhovory;
Umelecký a estetický rozvoj, tvorivé plnenie tvorivých úloh, účasť na výstavách tvorivých prác;
Fyzický rozvoj vykonávanie cvičení rozvíjajúcich jemné motorické zručnosti rúk, fyzické cvičenia.
Výchovno-tematický plán
č. Termín Téma Trvanie
4. októbra lekcie
1. 1 týždeň Úvodná hodina. Spoznávanie sa « LEGO - konštruktér» . 25 minút
2. 2. týždeň Názov častí. 25 minút
3. 3. týždeň Spôsoby upevnenia. 25 minút
4. 4. týždeň Čo je to jednoduché mechanizmy . 25 minút
4. novembra lekcie
5. 1 týždeň Gears. 25 minút
6. 2. týždeň Všeobecné informácie: Ozubené kolesá. 25 minút
7. 3. týždeň Hlavná úloha "kolotoč" 25 minút
8. 4. týždeň Tvorivá úloha "Košík na popcorn" 25 minút
4. decembra lekcie
9. 1 týždeň Kolesá a nápravy. 25 minút
10. 2 týždeň Všeobecné informácie : Kolesá a nápravy. 25 minút
11. 3. týždeň Hlavný cvičenie: Stroj 25 minút
12. 4 týždne Kreatívne cvičenie: Fúrik 25 minút
Spolu za štvrťrok 12 lekcií - 300 minút
lekcie 2. januára
13. 1 týždeň Víkendy a sviatky.
Víkendy a sviatky.
14. 2 týždeň
13. Týždeň 3 Páky. 25 minút
14. 4. týždeň Všeobecné informácie: Páky. 25 minút
4. februára lekcie
15. 1 týždeň Základné cvičenie: Katapult 25 minút
16. 2. týždeň Kreatívny cvičenie: Železničné priecestie so závorou 25 minút
17. 3. týždeň Kladky. 25 minút
18. 4. týždeň Všeobecné informácie: Kladky. 25 minút
5. marca lekcie
19. 1 týždeň Základné cvičenie: „Bláznivé poschodia 25 minút
20 Týždeň 2 Kreatívne cvičenie: Žeriav 25 minút
21. 3 týždne Tvorba kreatívy projektov. 25 minút
22. 4 týždeň Dizajn auta budúcnosti. 25 minút
23. 5 týždňov Projektovanie vodnej dopravy. 25 minút
Spolu za štvrťrok 11 lekcií - 275 minút
lekcie 4. apríla
24. 1 týždeň Navrhovanie zvierat. 25 minút
25. 2. týždeň Stavba robotov. 25 minút
26 3 týždne Stavba rozprávkových hrdinov. 25 minút
27 4. týždeň Tvorba scenérie. 25 minút
2. mája lekcie
28 1 týždeň Vytvorenie divadla od LEGO modely. 25 minút
29. 2. týždeň Zhrnutie. 25 minút
Spolu 29 lekcií - 725 minút
Časť 1. Úvodná lekcia. Spoznávanie sa « LEGO - konštruktér» .
Cieľ: oboznámiť sa s deti so súpravou LEGO« Jednoduché mechanizmy» .
teória: musí poznať pravidlá používania stavebnice Lego.
Prax: musí byť schopný používať konštruktor.
Oddiel 2. Názvy častí.
Cieľ: predstaviť deti s názvom častí.
teória: musí poznať názvy častí.
Prax: Musí byť schopný aplikovať názvy dielov v praxi.
Časť 3. Spôsoby upevnenia.
Cieľ: predstaviť deti s typmi zapínania.
teória: musí vedieť upevniť diely.
Prax: Musí byť možné spájať diely rôznymi spôsobmi.
Časť 4. Čo to je? jednoduché mechanizmy.
Cieľ: predstaviť deti s konceptom jednoduchých mechanizmov.
teória: musí poznať odrody mechanizmov.
Prax: musí vedieť aplikovať získané poznatky v praxi.
Časť 5. Ozubené kolesá.
Cieľ: predstaviť deti s konceptom ozubených kolies
teória: musí poznať princípy ozubených kolies
Prax: Musí byť schopný zostaviť konštrukcie.
Časť 6. Kolesá a nápravy.
Cieľ: predstaviť deti s pojmami koleso a náprava.
teória: musí poznať typy náprav a kolies.
Prax: Musí byť schopný postaviť modely s kolesami a nápravami.
Časť 7. Páky.
Cieľ: predstaviť deti s konceptom páky.
teória: musí vedieť, kde sa prihlásiť páka mechanizmu.
Prax: musí byť schopný zostaviť model s pákový mechanizmus.
Sekcia 8. Kladky.
Cieľ: predstaviť deti s konceptom kladky.
teória: Musí poznať definíciu kladky.
Prax: Musí byť schopný postaviť model pomocou kladiek.
Časť 9. Vytváranie kreatívy projektov.
Cieľ: tvorivé tvorenie projektu.
teória: musia vedieť prezentovať svoje Lego modely.
Prax: Musí byť schopný samostatne vytvárať modely Lego.
Časť 10. Zhrnutie.
Cieľ: testovanie vedomostí, zručností a schopností deti.
teória: musí poznať základné definície, názvy dielov, typy spojovacích prvkov.
Prax: musí vedieť spájať časti, vytvárať štruktúry pomocou jednoduché mechanizmy.
Bibliografia
1. Ishmakova M. S. Dizajn v predškolský vzdelávanie v kontexte zavedenia Federálneho štátneho vzdelávacieho štandardu Celoruské vzdelávacie a metodické centrum pre vzdelávaciu robotiku. – M.: Vydavateľstvo. - polygrafické centrum "maska", 2013.
2. Komarova L. G. Staviame z LEGO"LINK-PRESS"- Moskva, 2001.
3. Luss T.V. Formovanie zručností v konštruktívnych herných činnostiach deti používajúce LEGO. – Moskva: Humanitárne vydavateľské centrum VLADOS, 2003.
4. Lishtvan Z.V. Moskva: « Vzdelávanie» , 1981.
5. Paramonova L. A. Detský kreatívny dizajn - Moskva: Nakladateľstvo "karapuz", 1999.
6. Feshina E. V. "Stavba lega v škôlke" Prínos pre učiteľov. – M.: vyd. Sféra, 2011.
LEGO súpravy „Simple Mechanisms“ 9689 a „First Robot WeDo“ 9580.
Cena za tieto súpravy v Biglion je oveľa nižšia v porovnaní s inými obchodmi (jednoduché mechanizmy 2190 oproti cenám na internete od 4000, prvý robot 3492 rubľov oproti cenám od 8000, často vyššie)
Takmer vo všetkých mestách sú miesta vyzdvihnutia (postamates) a mnohé z nich majú doručenie kuriérom.
Objednal som kuriérom, o doručení do Postamaty nemôžem povedať nič... nikdy som to nepoužil.
Ak nie ste rozhodnutí, či to vziať alebo nie, opýtajte sa ma, čo vás zaujíma, a ja sa na to pozriem.
Zatiaľ to neplánujeme otvárať, budúci rok to necháme na Glebovi na Legokomp.
Jednoduché mechanizmy prichádzajú s návodom!- je pravda, že tam prakticky nie je čo zbierať, ale na začiatok to bude stačiť a potom si vymyslite svoje vlastné)
A tu Pre First Robot je nutný nákup softvéru!!
Návod na jednoduché mechanizmy:
V prípade potreby viem nafotiť aj väčšie fotky aj s nátierkami. Všetko je tam ako v štandardných súpravách - pokyny krok za krokom na montáži. Nič nové. Čo môžete zbierať, môžete vidieť na obaloch:
Zloženie jednoduchých mechanizmov. Samozrejme za takú cenu je veľmi málo detailov aj pri veľkej zľave...